Ana Sayfa Featured Sihirbazlık Kitapları Türkçe

Sihirbazlık Kitapları Türkçe

0
Sihirbazlık Kitapları Türkçe

Kuşkusuz ki mevcut türkçe sihirbazlık kitapları arasında önerebileceğiniz ; Doruk Ülgen – Sihirbazlık Kitabı ‘ dır.

Aşağı da türkçe sihirbazlık kitaplarının bir listesi ve kısaca anlatımları mevcut.

Doruk Ülgen – Sihirbazlık Kitabı

Doruk Ülgen Türkiye’nin en iyi sihirbazı olarak gösteriliyor. Pek çok sahne sanatını uzmanca harmanlayarak yarattığı özel gösteriler, performanslar dünya standartlarında oldukça yüksek seviyelerde değerlendiriliyor. Doruk Ülgen kitapta alternatif sunum yöntemleri ve varyasyonları ile birlikte yeni başlayan birinin rahatlıkla öğrenip uygulayabileceği 30 tane birbirinden farklı gösteri öğretiyor, öğrendiğiniz tekniklerle ise dilerseniz yüzlercesini kendiniz üretebileceksiniz.

Bu kitapta Doruk Ülgen size gündelik objelerle, kısa sürede kolaylıkla anlayabileceğiniz ve yapabileceğiniz etkileyici illüzyon gösterilerinin sırlarını, tekniklerini ve en önemlisi başarılı bir şekilde yapabilmeniz için gerekli sunum şekillerini, püf noktalarını anlatıyor. Kitap her şeyin daha net ve kolay anlaşılması için özel olarak çekilen fotoğraflarla destekleniyor. Arkadaşlarınızı, ailenizi ve sevdiklerinizi şaşırtarak onlarla keyifli vakitler geçirebilir, herkesin hep hatırlayacağı ve hayranlıkla bakacağı anlar yaşatabilirsiniz. Çok değil, bir hafta içinde herkes sizin sihirbaz olduğunuzu konuşuyor olacak.

Kitap sadece birkaç gösteri öğretmekten öte, illüzyon sanatının temelini, yapı taşlarını, teorilerini, en önemli özelliklerini, kurallarını ve inceliklerini de anlatıyor. Bu kitabı okuyup, gösterilerini seyirci karşısında yapan biri illüzyon sanatının bir şövalyesi olmaya hak kazanmış, illüzyon sanatının ilkokulunu bitirmiş olacaktır.

Bu linke tıklayarak satın alabilirsiniz; Sihirbazlık Kitabı

Mandrake Öğretiyor
İllüzyonist Ertuğrul Işınbark(Mandrake)’nin yazmış olduğu kitap 1985 yılında yayına girmiş. Martı yayınları tarafından yayınlanmış.114 sayfalık 52 oyunun resimli anlatımları bulunan bu kitabı gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinden,sahaflardan yada benzeri kitapçılardan temin edebilirisiniz.

Işık Tatlıdiken – Sihirbazlık Sanatı
Işık Tatlıdiken’in yazmış olduğu “Sihirbazlık Sanatı” adlı kitap içerisinde Oyunlar, İskambil Oyunları, Yoga Oyunları, Garnitür Oyunlar şeklinde isimlendirilmiş kategoriler içinde birbirinden farklı illüzyon oyunları açıklanmaktadır. 1967 yılında Ankarada basılmış 14*19 cm boyutlarında 167 sayfalık bu kitap içerisinde 77 farklı oyun anlatılıyor.

Işık Tatlıdiken – Sihirbazlık Oyunları ve Hipnotizma
Ayrıca bu kitabın ikinci baskısı şeklinde yayınlanan, yine Işık Tatlıdiken’in “Sihirbazlık Oyunları ve Hipnotizma” adlı 1981 yılında Güneş Kitabevi Yayınları tarafından basılmış versiyonunda da aynı içeriği bulabilirsiniz.

Kubilay Tunçer-Herkes Sihirbaz Olacak
İllüzyonist Kubilay Tunçer’in yazmış olduğu “Herkes Sihirbaz Olacak” adlı bu kitap içerisinde oldukça güzel ve espirili bir dil ile anlatılmış, resimlerle desteklenmiş birçok sihirbazlık oyunu ve illüzyon sanatı hakkında ipuçları bulabilirsiniz.

Can yayınları tarafından 2002 yılında yayınlanmış 86 sayfalık bu kitabı birçok kitabevinde bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerindende ideefixe ve kitapyurdu gibi sitelerden temin edebilirsiniz. Kubilay QB Tunçer hakkında ayrıntılı bilgi için kişisel websitesine bakabilirsiniz.

Arka Kapak Yazısı:

Ben bir sihirbazım. Yani illüzyon sanatçısıyım. İşimi, sanatımı çok seviyorum. Sihirbazlık, birkaç sır bilmekten çok daha fazla bir şeydir. Bu kitabı da sihirbazlık sırlarının açıklandığı bir kaynak olarak görmenizi istemem. Bu kitabı herkes kolaylıkla kullanabilir. Açıklamalar, resimlerle destekleniyor. Bütün bu oyunları kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sanmayın ki sizlere açıkladığım oyunlar uyduruk, çocukça şeyler. Hayır! Tam tersi. Bu kitapta yer alan oyunların hepsi profesyonel sihirbazların sergilediği ya da sergileyebileceği oyunlardır. Sihirbazlık sanatında hünerler çeşit çeşittir. El çabukluğu, düşünce okuma, iskambil kağıtlarıyla gerçekleşen mucizeler, nesnelerin canlanıp hareketlenmesi, büyük illüzyonlar, uçmalar, daha neler neler. Kitaptaki her oyunu teker teker ve başarıyla gerçekleştirdiğiniz zaman birinci sınıf bir sihirbaz olmak için gereken temel eğitimi de almış olacaksınız. Haydi! Şimdi sihirbazlık zamanı!

Eğlenceli Bilgi – Hokus Pokus
Eğlenceli bilgi serisinden çıkan Hokus Pokus adlı bu kitap(Orjinal adıyla “Mystical Magic”) içinde illüzyon tarihi hakkında bilgiler ve buna ek olarak bazı numaraların sırlarını barındırmaktadır. 14×20 cm ebatlarındaki kitap “Timaş Yayınları”ndan çıkmıştır. Kitabı birçok kitabevinde bulabileceğiniz gibi internetten de edinebilirsiniz.

Arka Kapak yazısı:
Önceden sihirbazlar sadece top ve bardaklarla sihir yaparlardı. Sonra iplerle insanları görünmez kıldılar. Şimdi ise Büyük Kanyon’un üzerinde uçuyorlar.

Hokus Pokus’u okurken dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sihirbazlarının bazı sırlarını keşfedeceksiniz. En iyi arkadaşınızı nasıl ikiye böleceğinizi, atın bir zamanların en büyük sihir hayvanı olduğunu ve havada nasıl uçabileceğinizi öğreneceksiniz. Özgürlük Heykeli’nin nasıl yokedildiğini, buz kütlelerinin içine nasıl hapsolunduğunu, en korunaklı hapisanelerden nasıl firar edildiğini öğrenmek istiyorsanız Hokus Pokus’u mutlaka okuyun.

Öğrenmenin birçok yolu var, ama Eğlenceli Bilgi gibisi yok.

İnternet üzerinden Netkitap , İdefix gibi sanal mağazalardan satın alabilirsiniz.

Kemal Cömertoğlu – İllüzyon Sanatı
İllüzyon Sanatıİllüzyonist Kemal Cömertoğlu tarafından yazılan ”İllüzyon Sanatı” adlı kitap ülkemizde Türkçe olarak yazılmış kitaplardan bir tanesi genel olarak temel oyunları konu alan kitapta oyunlar;
İskambil Numaraları
Bozuk Para
Mendiller
Bilardo Topları
şeklinde kategorilere ayrılmış bulunmakta.

Aynı zamanda şunu da söylemeden geçmek istemiyorum Prof.Dr Metin And’ın giriş yazısı okunmaya değer güzellikte oyun ayrıntıları el çizimi resimlerle desteklenmiş durumda.
İllüzyon gönüllüleri için iyi bir kaynak.2003 yılında yayına girmiş 17*24 cm boyutlarında 204 sayfalık bir kitap.

Nereden Alınılabilinir?
10-13 YTL arası bir fiyata kitaba sahip olabilirsiniz,sahaflarda veya diğer kitapçılardan edilnebilirsiniz.
Ayrıca online olarak satın almak için ideefixe , kitapyurdu gibi online kitap satışı yapan siteleri kullanabilirsiniz.

Kolay Sihirler
Bu kitap dışında Kemal Cömertoğlu’nun yazmış olduğu bir diğer kitabı olan “Kolay Sihirler – 1” adlı kitapdan yine sihirbazlık oyunları öğrenebilir bilgi alabilirsiniz.

2007 yılında yayına girmiş bu 167 sayfalık kitabı yine kitapçılarda bulabileceğiniz gibi yukarıda belirtilen online alışveriş sitelerindende temin edebilirsiniz.

Zati Sungur Kitapları
Ünlü illüzyonist Zati Sungur’un yaşamı boyunca yazmış olduğu 2 kitap bulunmaktadır. Zati Sungur’un hayatı ve hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.zatisungur.org adresine bakabilirsiniz.

Türkiyedeki sahaflardan edinebileceğiniz bu kitaplar şu şekilde;

1-) ZATİ SUNGUR ÖĞRETİYOR Salon Oyun ve Eğlenceleri

96 sayfalık, 24*16 cm boyutlarında ve genellikle 1965 yılında basılmış olan bu kitapda Zati Sungur’un öğretmiş olduğu oyunları görebilirsiniz. 1965 dışında farklı yıllarda basılmış versiyonlarınıda bulabilirsiniz.

2-) ZATİ SUNGUR’UN SİHİRBAZLIK VE İLLÜZYON HÜNERLERİ KATALOĞU

Bu katalogların içeriği o zamanlarda Zati Sungur’un Sihirbazlık ve İllüzyon Hünerleri Stüdyosu tarafından satışa sunulan ürünlerinden oluşmaktadır. Bu kitabın iki farklı basımı bulunmaktadır.1965 yılında basılmış olan katalog 24*16 cm boyutlarında ve 112 sayfadır.Kapak resmi siyah beyazdır. İçerisinde 226 adet oyunun tanıtımı vardır. 1973 yılında basılmış olanı yine 24*16 cm boyutlarında fakat diğerine göre daha kalın, 320 sayfadır.Kapak resmi yeşil arkaplan üzerinde renkli bir resimden oluşmaktadır. İçerisinde 542 adet oyunun tanıtımı vardır.

 

Türkçe’ye Çevrili Sihirbazlık Kitapları

Sihirbazlık KitaplarıTürkiye’deki birçok kitapçıdan bulabileceğiniz Türkçe çevirisi yapılmış sihirbazlık ile ilgili birkaç kitap bulunmakta.

İsimlerini sıralarsak şu şekilde;

Sihirbazlık El Kitabı – Walter B. Gibson
Herkes İçin Sihirbazlık – George Harryson
Sihirbazlık Kılavuzu – Herbert L. Becker

Sihirbazlık El Kitabı – Walter B. Gibson
GÜN YAYINCILIK

Kesin ve öz olarak bilmek istediğiniz herşeyin rehberi.
Büyük sihirbazların sırrı artık ortaya çıktı. En çok satan kitaplar arasındaki bu kitapla, dünyanın en ünlü sihirbazlarının sırları ve deneyimlerini öğreneceksiniz. 100’den fazla numara, en kolay anlaşılabilir anlatım ve resimlerle anlatılmıştır. Bu sizi başarıya taşıyacaktır.

Bu kitap size şunları öğretecektir;
– Kendi sihirbazlık gösterinizi hazırlamayı,
– Arkadaşlarınızla, ailenizle ve seyircilerle imkansız gibi görünen numaraları yapmayı,
– Artistik sihirlerle seyircilerin ilgisini çekip, gözlerini kamaştırmayı.

2001 yılında yayınlanmış bu 192 sayfalık kitabı birçok kitapçıdan temin edebilirsiniz. Ayrıca online olarak satın almak isterseniz Kitapyurdu gibi alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz.

Herkes İçin Sihirbazlık – George Harryson

Evde, Okulda, Piknikte, kısacası her yerde her zaman insanları şaşırtmak elinizde. Üstelik öyle bulunması zor ve pahalı malzemelerle de değil. Her zaman herkesin kolaylıkla bulabileceği malzemelerle.

Bu kitapla sihirbazlığın inceliğini, püf noktalarını kolayca öğrenecek, çevrenizedik herkes öğrendiğiniz numaralarla çok şaşırtacak, gözlerini kamaştıracaksınız.

Çevrenizde aranan bir sihirbaz olmak istiyorsanız hemen bu kitabı okuyun.

2002 yılında yayınlanmış bu 153 sayfalık kitabı birçok kitapçıdan temin edebilirsiniz. Ayrıca online olarak satın almak isterseniz Kitapyurdu gibi alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz.

Sihirbazlık Kılavuzu – Herbert L. Becker
GÜN YAYINCILIK

Bu kitap televizyonda zenginlerin ve ünlülerin yaşam tarzı adıyla film olmuştur. ‘Sihir illüzyondur ve aynı zamanda nefes almaktır… Sihiri öğrenmek insan için oldukça yararlı ve kıymetli bir bilgidir. Öncelikle ben sihiri başka bir yönden belirtmek istiyorum. Sihir öğreten bir program dünyada 30 ülkede insanlara yardımcı oluyor.

Bu programda temel alınan, sihirin enerjisini keşfetmektedir. Ve şimdi siz de bu tür bir çalışmayı, bu kitabın da katkılarıyla kendiniz de yapabilirsiniz.

2001 yılında yayınlanmış bu 186 sayfalık kitabı birçok kitapçıdan temin edebilirsiniz. Ayrıca online olarak satın almak isterseniz Kitapyurdu gibi alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla