Ana Sayfa Sihirbazlık Dünyası Sihirbazlık Sanatı Sihirbazlıkta Yeni Başlayanlara Kılavuz

Sihirbazlıkta Yeni Başlayanlara Kılavuz

0
Sihirbazlıkta Yeni Başlayanlara Kılavuz

Profesyonel, yarı profesyonel ve amatör olarak çalışan bir çok illüzyonist sırlarının açığa çıkmasını istemez. Halbuki, sihirbazlık sanatını büyüleyici yapan sırlar değil, illüzyonların sahneye konuş ve sunuş şeklidir.

Yaptığınız en ufak bir gösteride bile kendinizden bir şeyler katmayı ihmal etmeyin.

İllüzyonist bir numarayı satın alıp, onu bir papağan misali -ilk öğrendiği gibi- tekrarlarsa bu herkese yapmacık gelir. Ancak kendi kişiliğini işin içine kattığı zaman başarılı olabilir. İyi bir illüzyonist olmak istiyorsanız kendi kelimelerinizi kullanın, kişiliğinizi yansıtın. Sihri sihir yapan sırlar değil, gösterinin çabayla oluşturulmuş güzelliğidir.

İllüzyona Başlangıç KılavuzuYüzlerce sihirbazlık malzemesine ve numaraya sahip olabilirsiniz. Ama onları iyi kullanamıyorsanız bu iş size göre değil demektir. Sihre meraklı kişilerin çok sabırlı ve sakin olmaları gerekmektedir. Kendinizi hiçbir zaman her şeye hazır durumda görmeyin. Öğrenmenin sonu yoktur. İyi bir illüzyonist olmak istiyorsanız her fırsatı değerlendirin.

Her öğrendiğiniz oyunu hiç sıkılmadan günlerce kendi kendinize çalışın. Her seferinde daha iyi yaptığınızı göreceksiniz.Edindiğim tecrübeler ışığında, sihirbazlık sanatına yeni başlamış veya başlayacak olan kişilere bazı önerilerim olacak:

1 – Sihrin ve illüzyonların dünyasını yakından tanımak için ilk adımınızı, kendinizden emin ve kararlı olarak atın. Yeni bir işe başlarken atılan emin adımlar o işin yarısını başarmış olmak demektir. Kendinize güvenin..

2 – Aç gözlü olmayın. Yüzlerce numarayı bir anda satın almayın. Adım adım ilerleyin. Her ay 1-2 oyun alın ve sabırla çalışarak onları öğrenin. Oyunları en iyi şekilde sergilemek için -bir ayna önünde- çok pratik yapın.

3 – Satın aldığınız oyunların mutlaka bir gizi (hilesi) vardır. Bunu hiç kimseye açıklamayın, çünkü oyunu satın almak için yaptığınız harcama, sunmak için yaptığınız çalışma, seyirci önündeki performansınız ve oyunun gizi bir bütündür. Gizini açıklamakla tüm bu emeklerinizi boşa harcamış olursunuz.

4 – Öğrendiğiniz ilk numarayı pratik yapmadan hiç kimseye sunmayın. Çünkü insanları kandırmak o kadar da kolay değildir.. İlk denemeniz hüsranla bitmesin.

5 – Seyircilerinize yapacağınız oyunlar hakkında önceden hiçbir açıklama yapmayın. “Bakın şimdi bu mendili avucumda yok edeceğim” derseniz herkes dikkatle avucunuza bakar, işiniz zorlaşır, oyunun sürpriz etkisi yok olur.

6 – Sihir, insanlarla iletişim kurmak için çok özel bir yoldur. Bundan yararlanın. Kendinize olan güveniniz arttıkça ve çevreniz genişledikçe bu işi daha çok seveceksiniz.İllüzyona Başlangıç Kılavuzu- Kart

7 – Hep aynı tip oyunlar satın almayın. Kart oyunları, para oyunları, toplar ile yapılan oyunlar, ip oyunları başlıca çeşitlerdir. İlerledikçe diğer büyük numaralara geçebilirsiniz.

8 – Başkalarına saygılı olun. Sizinle aynı oyunları bilen arkadaşlarınız olabilir. İnsanların “ben bu numarayı biliyorum “ demesi o sırada gösterisini sunan kişiye saygısızlıktır. BİLİYORSANIZ SUSMASINI DA ÖĞRENİN ! Belki de, aynı oyunu sizden çok daha iyi sergileyen bir arkadaşınızdır: Bu durumda, değişik bir sunuş öğrenmek için gözlerinizi dört açın!

9 – Hiç kimseyi küçük görmeyin ve kıskanmayın. Sizden daha iyi bir illüzyonistin her zaman var olabileceğini unutmayın.

10 – Dürüstlük ilk prensibiniz olsun ve yapacağınız işi gerçekten sevin.

Bu önerileri dikkate aldığınız sürece illüzyonda başarılı olmanızı engelleyecek birşey kalmayacaktır.

İyi Sihirler Dileriz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla