Ana Sayfa Sihirbazlık Numaraları Sihirbazlık Öğren Kaşık Bükme Numarası Açıklaması

Kaşık Bükme Numarası Açıklaması

0
Kaşık Bükme Numarası Açıklaması

Kaşık ile yapılan nadide gösterilerden birini daha öğretiyoruz size. Bu sihirbazlık büyüden ziyade bir kurnazlık içermektedir. Videoda önce sizin anlayamadığınız bir kurnazlık yapılacak ve ardından sihirin hilesi anlatılacak.

Püf Nokta: Videoda yaptığı numarayı gösteren sihirbazımız gördüğünüz gibi siz bir kaşık ile ilgilenirken diğer kaşığı masaya bastırarak büktü. Ardından tam bükük yerini parmakları ile kapatarak sallayıp size kaşığı sallayarak eğmiş gibi gösterdi. Küçük dostlarımızı kandırabilirsiniz fakat kesinlikle bu ileri seviye sihirbazlık değildir.

Teknikler bunlarla sınırlı değil, bakın bir teknik daha;

Bu videomuzda kaşık eğme (bükme) gösterisinin nasıl yapıldığını göreceğiz. Birkaç denemeden sonra metal kaşığı herkesin gözünün önünde eğip, ardından düz bir şekilde eğilmediğini onlara gösterebilirsiniz. Metal kaşığın eğilmiş gibi görünüp nasıl eğilmediğini merak ediyorsanız videomuzu izleyin. Videonun sonunda hilenin püf noktası açıklanıyor. KAŞIK EĞME HİLESİ

Püf Nokta: Bu gösterideki hileyi tam anlayabilmek için buraya tıklayıp videomuzu izleyin. Bu ilizyonu yaparken kullanacağımız madeni paranın kaşığın rengine yakın bir renk olması ve küçük ebatlarda olması gerekmektedir. 5 kuruş bu gösteri için uygun olacaktır.

Bir teknik daha;

Yetenek Sizsiniz programında yarışmacıların kaşık bükme gösterisini nasıl yaptığını ve sırrını birçoğunuz merak ettiğiniz için bu gösterideki hileyi açıklıyoruz. Videodaki sihirbazın elindeki düz demir çubuğa dikkat edin. Püf Nokta: Kaşık yamultmanın püf noktası da aynen bu çubuktaki hile gibidir. Yani kaşığı önce dik gösterip daha sonra yamuk tarafını gösterdiğinizde sanki düz kaşığı yamultmuş gibi olursunuz. Göstericinin çubuğu size göre sağ taraftaki elinin parmağıyla yavaş yavaş nasıl çevirdiğine dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla