Ana Sayfa Sihirbaz Oyunları ve Filmleri Sihirbazlık Filmleri The Illusionist – Sihirbaz – 2006 İzle

The Illusionist – Sihirbaz – 2006 İzle

0
The Illusionist – Sihirbaz – 2006 İzle

The Illusionist – Sihirbaz – 2006

Bu film MÜKEMMEL, mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir !

Film farklı dünyalardan gelen insanların arasında doğan bir aşkın, kolaylıkla onaylanmaması ile başlıyor. Sophia aristokrat bir ailenin kızı olarak, marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim’a aşık olur. Üstelik aşkı karşılıklıdır. Bu ikili, birbirlerine hissettiklerinden ötürü tepki alırlar. Öyle ki aşkına yasak bile getirilen Eisenheim, ülkeyi terk eder. Dünyayı dolaşacaktır. Aradan on beş yıl geçtikten sonra ülkesine bir illüzyonist olarak geri döner. Bu sırada Sophia, nişanlanmak üzeredir. Onca zaman sonra yeniden karşı karşıya gelen aşıkların hisleri yeniden alevlenir. Bu durumu hisseden Sophia’nın nişanlısı Prens Leopold ile Eisenheim hesapta olmayan bir mücadeleye girmek zorunda kalacaklardır.

Film hakkında bilgiler http://www.beyazperde.com/filmler/film-59275/ adresinden alınmıştır. IMDB üzerinden diğer bilgilere ulaşabilirsiniz http://www.imdb.com/title/tt0443543/

Ülkemizde 2006 yılında vizyona girmiştir. Mutlaka izlemeniz gereken illüzyon ve sihirbazlık konulu filmlerden birisidir.

İllüzyonist Filminin Fragmanı:

Sihirbaz Filmi ni online izle

Sihirbaz (The Illusionist), yönetmenliğini Neil Burger’in yaptığı, 2006 yılı ABD-Çek Cumhuriyeti ortak yapımı bir dönem filmidir. Başrollerinde Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel ve Rufus Sewell’in bulunduğu film, Steven Millhauser’in “Sihirbaz Eisenheim” (Eisenheim the Illusionist) adlı kısa hikâyesinden Neil Burger’in uyarladığı senaryoya dayalıdır ve 20. yüzyıla geçiş dönemindeki Viyana’da, bir sihirbazın (Edward Norton) hikâyesini anlatır.

Filmin görüntü yönetmeni Dick Pope, “en iyi görüntü yönetmenliği” dalında Akademi Ödülü’ne (Oscar’a) aday gösterilmiştir.

Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim (Edward Norton), aristokrat bir ailenin kızı Sophia’ya (Jessica Biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu Avusturya’yı terk ederek dünyayı keşfe çıkar. Eisenheim15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi Sophie Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeredir.

Yapımı :
2006 – ABD , Çek Cumhuriyeti

Tür :
Dram , Gerilim

Süre:
110 Dak.

Yönetmen :
Neil Burger

Oyuncular :
Edward Norton , Jessica Biel , Aaron Taylor-Johnson , Paul Giamatti , Eleanor Tomlinson

Seslendirenler :
Fatih Özacun , Figen Sümeli , Kerem Kobanbay , Cem Kurtoğlu , Devrim Parscan

Senaryo :
Neil Burger , Steven Millhauser

Yapımcı :
Brian Koppelman , David Levien

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla