Sihirbazlık Dergileri

0
Sihirbazlık Dergileri

Diğer ilgi alanlarına yönelik olduğu gibi dünyada illüzyonistlere ve illüzyon meraklılarına da yönelik süreli yayınlar, illüzyon dergileri bulunuyor. Bazıları sadece illüzyonistlerin yer aldığı topluluklara özel yayınlar olsa da bir kaç tanesi tek başına satılan veya abone olunabilen şekilde yayınlanmakta.

İllüzyon Dergileri

The Linking Ring
The Linking Ring adlı dergi IBM(International Brotherhood of Magicians) adlı illüzyonistler topluluğunun üyelerine her ay ulaştırılan ve 1922’den beri yayınlanan bir dergidir. 23*15 cm boyutlarında, her sayısında ortalama 160 sayfa bulunan bu dergide illüzyon dünyasından haberler, yeni oyun/kitap/dvd tanıtımları, illüzyon konulu reklamlar bulabilirsiniz. Dergiye sahip olabilmeniz için IBM üyesi olmanız gerekmektedir. İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Linking Ring ve IBM hakkında daha detaylı bilgiyi http://www.magician.org/portal/ sayfasından alabilirsiniz.

Genii
Genii – The Conjurors Magazine 1936’dan beri yayınlanmakta olan bağımsız illüzyon dergilerinden biridir. Her ay yayınlanan bu dergide ortalama 120 sayfa içerisinde illüzyon ürünlerinin değerlendirmeleri, haberler ve oyun açıklamaları bulabilirsiniz. İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Abonelik ve daha detaylı bilgi için http://www.geniimagazine.com/ adresine bakabilirsiniz.

Magic Magazine
Magic Magazine 1991’den beri yayınlanmakta olan 2005 yılında en çok satılan illüzyon dergisi olarak Guiness Rekorları arasında yer alan illüzyon konulu dergilerden birisidir. Her ay yayınlanan bu dergide ortalama 116 sayfa bulunmaktadır. İçerisinde illüzyon konulu haberler, tanıtımlar, röportajlar ve illüzyon konulu makaleler bulabilirsiniz. İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Yıllık abonelik ücreti Türkiye için ekonomik transfer seçeneği ile $89’dır.

Abonelik ve daha detaylı bilgi için http://www.magicmagazine.com/ adresine bakabilirsiniz.

MUM
MUM (Magic Unity Might) adlı dergi SAM(The Society of American Magicians) adlı illüzyonistler topluğunun üyelerine özel yayınladığı bir illüzyon dergisidir. Her ay yayınlanan bu dergide ortalama 100 sayfa içerisinde illüzyon dünyasından haberler, makaleler ve tanıtımlar bulabilirsiniz.

MUM ve SAM hakkında daha detaylı bilgi için adresine http://www.magicsam.com/ bakabilirsiniz.

Magicseen
Magicseen 2005’den beri İngilterede hazırlanan ve Avrupadaki illüzyon meraklılarını hedef alan bir illüzyon dergisidir. Avrupa’nın 1 numaralı illüzyon dergisi olarak kendilerini tanımlamaktadırlar. Yılda 6 sayı şeklinde İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Yıllık abonelik ücreti Türkiye için ekonomik transfer seçeneği ile £46’dur.

Abonelik ve daha detaylı bilgi için http://www.magicseen.co.uk/ adresine bakabilirsiniz.

Not: Bildiğiniz başka illüzyon konulu süreli yayınlar varsa gönderdiğiniz takdirde bu başlık altında yayınlayabiliriz.

Vanish Magazine

VANISH Magazine illüzyonist Paul Romhany’nin editörlüğünü üstlendiği tamamen ücretsiz olarak yayınlanan bir illüzyon dergisi. İngilizce olarak yayınlanan bu dergide ücretli olarak satılan illüzyon dergileri ile neredeyse aynı kalitede içeriğe ve yazarlara sahip.

Yazarları arasında Jeff McBride gibi ünlü illüzyonistleri’de barındıran bu derginin sayılarına aşağıdaki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İki aylık olarak yayınlanan bir dergidir.

Önceki sayıları, dergileri Vanish Magazine web sitesinden inceleyebilirsiniz.

http://www.vanishmagazine.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla