Ana Sayfa Sihirbazlık Dünyası Sihirbazlık Sanatı Sihirbazım diyerek cep telefonu çalan hırsızlar

Sihirbazım diyerek cep telefonu çalan hırsızlar

0
Sihirbazım diyerek cep telefonu çalan hırsızlar

İstanbul – Beşiktaş’ta “Ben sihirbazım” diyerek vatandaşların cep telefonlarını çalan dolandırıcılar, kameralara yakalandı, yakayı ele verdi.

Beşiktaş ve Beyoğlu’nda kendilerini sihirbaz olarak tanıtarak dikkatlerini dağıtan ve cep telefonlarını çalan iki kişi, son işlerinde yakalandı. Son iki ayda aynı yöntemle toplam 12 kişinin telefonlarını çalan zanlıları Güven Timleri ekiplerini dikkati sonucu yakalandı. İki kişilik dolandırıcılık çetesi güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.

Genel yayın yaptığımız haberlerden oldukça farklı bir haber, tabii ki bu insanları kınıyoruz, sihirbazlığı da böyle kötü emellerine alet etmişler.

ÖNCE BİR NUMARA GÖSTERMEK İSTEDİ

9 Ağustos gecesi Beşiktaş Meydanı’nda kaydedilen görüntülerde zanlılardan biri mağdurun yanına yaklaşarak kendisini sihirbaz olarak tanıtıyor ve bir numara göstermek istiyor. Bu bahaneyle mağduru kemerini tutarak sallayan ve dikkatini dağıtan zanlı, cep telefonunu alarak kaçıyor. Çevrede görevli güven timlerinin dikkat sayesinde yakalanan şüpheli Y.Ö. (36) ve M.Ç. (33) gözaltın alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde sorgulanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla