Ana Sayfa Sihirbaz Oyunları ve Filmleri Sihirbazlık Filmleri Sihirbaz – The Illusionist – 2010 – Animasyon

Sihirbaz – The Illusionist – 2010 – Animasyon

0
Sihirbaz – The Illusionist – 2010 – Animasyon

Sihirbaz 2010 yılında vizyona girmiş olan Fransız yapımı illüzyon konulu bir animasyon sinema filmidir. 2006 yılında vizyona giren The Illusionist filmi ile aynı isme sahip olsalar da farklı konuya sahiptirler. Sihirbaz (The Illusionist) adlı animasyon filminin fragmanını ve kendisini yazının devamındaki videolar’dan izleyebilirsiniz.

Efsanevi Fransız mim ustası, yönetmen ve oyuncu Jacques Tati, ölümünden yıllar sonra beyazperdede yeniden can buluyor, ama bu kez çizgi film haliyle.

Belleville’de Randevu filminin yönetmeni Sylvain Chomet’nin uyarladığı ve Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan Sihirbaz, Tati’nin 1956’da büyük kızına bir mektup formunda yazdığı, çekilmemiş bir senaryosundan esinlenerek sinemaya kazandırılan bir canlandırma film.

Meşhur Sihirbaz, bu sahne sanatının nesli tükenmekte olan son temsilcilerindendir. İskoçya’da bir köy barında sanatını icra ederken Alice adında masum bir kızla tanışır ve ikisinin de hayatı değişir. Sahnede onu izleyen Alice, yaptıklarının gerçek sihir olduğunu sanarak kahramanımıza hayran kalır.

Fragman;

-Sihirbaz / The Illusionist (L’illusionniste) 2010 Fransa,İngiltere / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.5/10
Tür: Animasyon, Dram, Fantastik
Yönetmen: Sylvain Chomet
Senaryo: Jacques Tati
Seslendirme: Jean-Claude Donda,
Eilidh Rankin, Duncan MacNeil
Müzik: Malcolm Ross
Süre: 1 saat 20dakika

The illusionist – sihirbaz – animasyon izle 2010;

Sihirbaz, sahne şovları vererek geçimini sağlayan bir adamdır. Fakat çıktığı yerdeki sahne bir rock müzik grubu tarafından elinden alınınca işsiz kalır. İskoçya’nın kıyı kesimlerine gitme kararı alan sihirbaz, bir barda şov yapma imkanı bulur. Fakat burada tanışacağı Alice adlı bir kız, onun hayatını mucizevi bir şekilde değiştirecektir.

Sylvain Chomet’in çektiği ve 2011 yılında OSCAR’a aday gösterilen animasyon filmi, hayata dair bir takım konuları çarpıcı ve fantastik biçimde ele alıyor. Oldukça az diyalog barındıran bu yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla