Ana Sayfa Sihirbazlık Dünyası Sihirbazlık Sanatı Lee Alex Magic Dreams – Sihirli Düşler

Lee Alex Magic Dreams – Sihirli Düşler

2
Lee Alex Magic Dreams – Sihirli Düşler

Eski gösteridir, arşivde olması için eklenmiştir.

Sihir Dünyasının “Düşler Prensi” Lee Alex, “Sihir Umuttur” kampanyasını tanıtmak ve Türk seyircisini rüyalarıyla tanıştırmak için Türkiye’de.

İllüzyonu, müzik, dans, teatral efekt gibi öğelerle birleştirerek sunduğu özgün tarzı ile ün kazanan sanatçı 2 yıldır hazırlıklarını sürdürdüğü yeni gösterisi “Magic Dreams-Sihirli Düşler” isimli gösterisi ile seyircisinin karşısına çıkıyor.

İngiliz illüzyonist Lee Alex dünyada şovlarının yanısıra, yazar, konuşmacı, danışman, mucit ve organize ettiği hayır işleri ile tanınıyor.

Lee Alex, Nisan 2008’de İstanbul’da düzenlenen Stars of Magic 2008 etkinliğinde, kısa bir gösteri ile 25. sanat yılını kutlamış ve tüm gösterisini Türkiye’de sahneleyeceği müjdesini vermişti.

2009’da gerçekleştireceği İngiltere ve A.B.D. turnelerinden hemen önce Türk seyircisinin karşısına çıkacak sanatçı her yaştan seyirciyi yine o büyülü dünyasına götürecek. Lee Alex’e sahnede dans ekibi eşlik edecek. Uçan insanlar, havada kaybolan dansçılar, duvarda eriyen, ışınlanan rengarenk karekterler bu renkli gösterinin parçaları. Lee Alex, bir süpriz yaparak, seyircilere de birer oyun öğretiyor.

“Sihirli Düşler” de kullanılan illüzyonlar, Las Vegas, İngiltere ve Belçika’da hazırlandı. Orijinal müziklerin kullanıldığı şov için 40’ın üzerinde kostüm tasarlandı.

Lee Alex, illüzyon sanatının oskarları olarak nitelenen ve dünyada yılın en iyi sihirbazına verilen Merlin ödülünün 2009’daki sahibi olacak. Daha önceki yıllarda, David Copperfield, Siegfred&Roy, Chris Angel gibi isimlerin aldığı, 37.000 kişinin oyları ile belirlenen bu prestijli ödül kendisine Türkiye’deki gösterileri esnasında sunulacak.

“Sihir Umuttur”, sağlık durumu yerinde olmayan ve bakıma muhtaç çocuklara yönelik bir proje. Önderliğini Lee Alex’in gerçekleştirdiği bu proje kapsamında, dünyaca ünlü sihirbazlar, yerel meslekdaşları ile birlikte bu çocukları yerlerinde ziyaret edecekler. Bu ziyaretlerine onlar hem gösteriler yapacaklar, hem de onlara küçük sihirbazlık oyunları öğretip, hediye edecekler. Böylece bu yaşıtlarından daha zor şartlarda yaşayan küçükler, sihirin kendi ellerinde oluşmasını görüp, hayata bir nebze daha umutla bakacaklar. Sihir onların çoşkulu yüreklerinde geleceğe açılan kapılardan biri olacak.
10-24 Ocak 2009 tarihleri arasında TİM Fettah Aytaç salonunda sergilenecek bu gösteriler için biletleri Biletix web sitesinden alabilirsiniz.

NOT: Yukarıdaki tüm bilgiler Biletix web sitesinden alınmıştır.

2 YORUMLAR

  1. Lee diye bir sihirbaz denen kişi bence çok ucuz ve kalitesiz bir şarlatan..bence afganistan gibi ülkelere gidebilir..belki orada küçük çocuklara sokak gösterisi yapabilir..verdiğimiz paraya ve zamana çok yazık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla