Ana Sayfa Sihirbazlık Numaraları Kart Sihirbazlıkları Gösterişli Kart Hareketleri – Card Flourishes

Gösterişli Kart Hareketleri – Card Flourishes

0
Gösterişli Kart Hareketleri – Card Flourishes

“Playing Card Flourishes” Türkçesi ile kart hareketleri diyebileceğimiz dünyada birçok illüzyonist tarafından kullanılan teknikler vardır. Bu teknikler daha çok iskambil kartlarınızı keserken ve karıştırırken görsel olarak daha güzel gözükmesini sağlar. Eğer size kart oyunlarından hoşlanıyorsanız ve kendinizi biraz daha geliştirmek istiyorsanız bu teknikler işinize yarayabilir.

Bazı teknikler basit olarak gözüksede uzun süreler boyunca çalışmanız ve tekrarlamanız gerekebilir.

Tabiki bu teknikler bir iskambil kartı oyununu sunabilmeniz için tek başlarına yeterli değillerdir. Öğrendiğiniz veya öğreneceğiniz kart oyunlarını sunarken bu tarz gösterişli teknikleri kullanırsanız izleyenler için daha etkili bir görüntü oluşacaktır.

Genellikle göreceğiniz iskambil kartları Bicycle Marka kartlar olacaktır. Bicycle ile ilgili yazımızdan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu kartların 1. kalite orjinali, Türkiye’de sadece Sihirci.com da satılmaktadır.

İnternet üzerinde birçok kaynaktan buradakiler gibi değişik teknikler öğrenebilirsiniz. İki tanesini şimdi paylaşıyoruz, diğerlerini de zamanla paylaşacağız.

1) Tek el ile desteyi kesme: En kolay olarak nitelendirebileceğimiz bir teknik. Bu teknik ile desteyi tek elinizle kesebilirsiniz.İki farklı anlatıcı tarafından aşağıdan izleyebilirisiniz.

Expert Village-One Handed Cut:

Bir başka anlatımla;

 

2)Card Spring: Türkçe karşılığı tam olarak kart fırlatma olmasada bu şekilde adlandırabiliriz. Bu teknik birçok kişi tarafından uygulanır ve genelde benzer bir mantıktadır. Bu teknikle bir elinizde bulunan desteden kartları teker teker diğer elinize doğru fırlatabilirsiniz.3 farklı anlatıcı tarafından aşağıdan izleyebilirsiniz. Kısaca özetlersek videolarda gözüktüğü gibi elinizdeki desteyi belli miktar içe doğru bükerek kartların diğer elinize doğru fırlamasına izin veriyorsunuz. Bunu hızlı bir şekilde yapıp aynı zamanda destenin olduğu elinizi diğer elinizden uzaklaştırdıkça ortaya daha güzel bir görüntü çıkıyor.

Expert Village-Card Spring 1:

Expert Village – Springing a Deck:

Başka bir anlatıcı:(Bu anlatıcı diğerlerinden farklı olarak kartların yatay olarak değil diyagonal biçimde bükülmesi gerektiğini savunuyor)

Başka kart hareketleri yani card flourishes larda yakında paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla