David Blaine

0
David Blaine

Amerikalı ünlü illüzyonist David Blaine (David Blaine White); 4 Nisan 1973 yılında Brooklyn New York ta doğdu. İllüzyon gösterilerinin yanı sıra, dayanıklılık sanatçılığı da yapmaktadır. Close-up ve sokak illüzyonunda dünyanın en ünlü sanatçıları arasındadır. Birçok dünya rekoru kırmıştır ve kırmaya da devam etmektedir. Babası tarafından Portorikolu, anne tarafından ise Yahudidir. Annesi Patrice Maureen White, New York ta öğretmen, babası ise Vietnam gazisidir.

Daha dört yaşındayken, metroda gösteri yapan bir illüzyonistle karşılaştı. Gördükleri Blaine in bütün hayatını tamamen etkiledi. Babasını Vietnam da kaybeden Blaine, çocukluk yıllarında Brooklyn de birçok okul değiştirdi. On yaşına geldiğinde, annesi John Bukalo ile evlendi ve Little Falls, New Jersey e taşındılar. Burada Blaine lise yıllarını geçirdi. On yedi yaşına geldiğinde ise, New York, Manhattan a taşındı.

Önemli Showları ve Rekorları

*Street Magic and Magic Man
19 Mayıs 1997 de David ilk televizyon showuna başladı. David Blaine: Street Magic adlı show onu kısa sürede bütün Amerika ya tanıttı. Yaptıkları New York Daily News dan, Times a kadar bütün gazetelerde büyük övgüler aldı. Yaptıkları ona sorulunca Sihiri yüz yıl önceki etkileyici yerine geri getirmek istiyorum dedi. Seyirci odaklı illüzyon showu televizyondaki bütün illüzyon programlarının değişmesine neden oldu.
Magic Man adlı showunda ise, Blaine bütün Amerika yı gezerek sokak gösterileri yaptı. Bu gösteriler sadece küçük el kameralarıyla kaydedildi. Sokakta bire bir yaptığı bu show onu bir kez daha manşetlere taşıdı.

*Buried Alive
5 Nisan 1999da, içi 3 ton su dolu yer altındaki bir plastik mezar a gömüldü ve tam 7 gün burada kaldı. Bu showu daha da ilginç yapan ise, çok işlek bir caddeki bir kaldırıma gömülmesi. Üzerinden geçen insanlar onu direk görebilmektelerdi. Günde sadece 2 yada 3 kaşık su içerek dayandı. 75,000 insan canlı olarak Blaine i ziyaret etti. Harry Houdini nin yeğeni ise Benim dayım birçok muhteşem gösteri yaptı fakat, bunu da yapmış olmalıydı dedi.

Yazının devamı ve en iyi gösterilerinin videoları için ikinci sayfaya geçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Araç çubuğuna atla